تبلیغات
استقلال - اولین امتیاز استقلال در خانه حریف در آسیا

تیم فوتبال استقلال ایران در اولین دیدارش در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 18:50 در قطر به مصاف تیم الریان رفت که بازی با نتیجه 3 بر 3 مساوی به پایان رسید.

ساموئل در دقیقه 27 و آرش برهانی در دقیقه 2+45 و جواد نکونام  در دقیقه 85 از روی نقطه پنالتی برای استقلال گلزنی کردند. تابه‌تا بازیکن تیم الریان در دقیقه 37 از روی نقطه پنالتی و موسی هارون در دقیقه 59 و نیلمار در دقیقه 87 گل‌های الریان را به ثمر رساند.

بنجامین ویلیام استرالیایی داور مسابقه به سیاوش اکبرپور از استقلال و فرننادز از الریان کارت زرد نشان داد.

استقلال بازی را هجومی آغاز کرد و در 10 دقیقه اول بازی دو موقعیت گلزنی به دست آورد که هر دو بار ضربه‌های آرش برهانی و سیاوش اکبرپور با بدشانسی گل نشد. در دقیقه 30 نیز مجتبی جباری و سیاوش اکبرپور دو بار پیاپی به تیر دروازه حریف کوبیدند. در دقیقه 55 هم حنیف‌ عمران‌زاده گلزنی کرد که کمک داور آن را آفساید اعلام کرد. آبی‌پوشان در این بازی به راحتی می‌توانستند به پیروزی برسند اما شانس با آبی‌پوشان همراه نبود تا آنها در اولین گام خود در آسیا فقط یک امتیاز بگیرند. تماشاگران شاهد یک بازی زیبا و پرگل بودند.

استقلال در لیگ قهرمانان آسیا با تیم‌های العین امارات، الریان قطر و الهلال عربستان هم‌گروه است.

در دیگر دیدار این گروه تیم العین با نتیجه 3 بر یک الهلال را شکست داد تا صدرنشین گروه شود. استقلال هم در رده دوم قرار گرفت.

ترکیب  استقلال:

سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، حسن اشجاری (از دقیقه 65 علی حمودی)، پژمان منتظری، جی‌لوید ساموئل، امیرحسین صادقی، حنیف عمران‌زاده، جواد نکونام، مجتبی جباری، آرش برهانی( از دقیقه 76 فرزاد حاتمی) و سیاوش اکبرپور( از دقیقه 62 فرهاد مجیدی)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

* حدود هزار تماشاگر ایرانی در ورزشگاه هستند و استقلال را مقابل الریان قطر تشویق می‌کنند. تعداد تماشاگران ایرانی با تعداد تماشاگران قطری در حال حاضر برابر است.

* استقلال و الریان همزمان وارد ورزشگاه شدند. روی اتوبوس الریان عکس بزرگ بازیکنان این تیم حک شده است.


* فرهاد مجیدی کاپیتان استقلال که در ترکیب این تیم مقابل الریان نیست بعد از ورود به ورزشگاه چند دقیقه‌ای روی زمین چمن ورزشگاه راه رفت.


* اسکوربورد ورزشگاه گل‌های تیم الریان را در لیگ قطر نمایش می‌دهد

* آندرانیک تیموریان و فریدون زندی بازیکنان سابق استقلال که در قطر بازی می‌کنند، در ورزشگاه حضور دارند. فریدون زندی از ابتدای مسابقه در ورزشگاه بود و تیموریان هنگامی که استقلال گل دوم را دریافت کرد وارد ورزشگاه شد.

* آرش برهانی بعد از آنکه در دقیقه 1+45 گلزنی کرد در آغوش پژمان منتظری و مهدی رحمتی قرار گرفت.

* فرزاد حاتمی مهاجم استقلال از دقیقه 32 مشغول گرم کردن خود است.

* تماشاگران قطری که با بلندگو تیمشان را تشویق می‌کنند، بیشتر از این بلندگو با بازیکنان قطری داخل میدان صحبت می‌کنند و آنها را رو به جلو فرا می‌خوانند.

نمیدونم آخه فرهاد باید چیکار کنه که فیکس بشه. اینو باید از امیرخان بپرسیم......
تاریخ : پنجشنبه 10 اسفند 1391 | 03:21 ق.ظ | نویسنده : میلاد | نظرات