تبلیغات
استقلال - سه امتیاز شیرین استقلال در شیراز

65.jpg
      استقلال   4                       فجر   2

ترکیب فجر سپاسی:

وحید شیخ‌ویسی،محمد آفند،مصطفی صبری، علیرضا جلیلی، سعید قزل،مهرداد کریمیان( 79 مهرزاد معدنچی)، سیامک کوهنورد، جابر انصاری(78 محمد رضا حسینی)، امید جوکار( 81  مجتبی زارع)، بهنام عسگرخانی و محمد حیدری.

سرمربی: غلامحسین پیروانی

 ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، فردین عابدینی(63 حنیف عمران زاده)، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، پژمان نوری،‌ جواد نکونام،خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان، سیاوش اکبرپور(70 فرهاد مجیدی)  محمد قاضی و مهدی نظری( 89 گوران لاوره).

سرمربی: امیر قلعه‌نویی 

آبی‌پوشان پایتخت که شوت‌های راه دور را در دستور کار داشتند، در دقایق 9، 12 و 14 روی ضربات تیموریان، نکونام و قاضی شانس خود را برای گلزنی آزمایش کردند که هر بار شیخ‌ویسی مانع از گلزنی حریف شد. بعد از این صحنه‌ها بازی برای دقایقی آرام شد تا اینکه قاضی بار دیگر در دقیقه 26 با یک شوت راه دور دروازه فجرسپاسی را تهدید کرد. بازی وارد دقیقه 30 نیمه نخست شده بود که آندرانیک تیموریان روی یک ضد حمله نظری، مهاجم فصل پیش فجری‌ها را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه محکم این مهاجم به بالای دروازه رفت.

در دقیقه 35 بازی بود که محمدمهدی نظری در گوشه چپ محوطه جریمه حریف، مصطفی صبری را وادار به خطا کرد تا یک ضربه پنالتی را از هم تیمی سابق خود بگیرد. این ضربه پنالتی را جواد نکونام به گل اول بازی تبدیل کرد. این نخستین گل نکونام در لیگ سیزدهم بود.

البته گل استقلال خیلی زود توسط شاگردان پیروانی پاسخ داده شد. در دقیقه 37 بازی بود که حمید جوکار پشت محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت شوتزنی شد و با یک ضربه محکم پای چپ دروازه رحمتی را باز کرد تا برتری آبی‌ها دوام چندانی نداشته باشد. بعد از این گل استقلال یک بار دیگر با شوت تیموریان خطرساز شد که ضربه وی به خارج از دروازه رفت تا در نهایت نیمه نخست این مسابقه با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم این تیم استقلال بودند که خیلی زود به گل رسیدند. محمد قاضی با یک شوت زیبا از پشت محوطه جریمه توپ را به سه کنج دروازه شیخ ویسی فرستاد تا هم اولین گل رسمی خود را برای استقلال به ثمر برساند و هم آبی‌ها را از حریف پیش اندازد. این اتفاق در دقیقه 46 رخ داد. این گل استقلال تنها هفت دقیقه دوام داشت چرا که روی یک توپ ارسالی از جناح چپ آبی‌ها، مدافعان این تیم به طور پی در پی اشتباه کردند تا توپ به محمد حیدری برسد و این بازیکن هم با یک ضربه سر ضرب دروازه رحمتی را برای دومین بار باز کند و کار را در دقیقه 53 به تساوی بکشاند.

فجری‌ها بعد از گل دوم خود اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردند و در دقیقه 59 روی شوت راه دور صبری دروازه رحمتی را به خطر انداختند که این بار دروازه‌بان استقلال توپ را دفع کرد. در دقیقه 66 این دیدار نیز ضربه جابر انصاری تیر دروازه رحمتی را به لرزه در آورد تا برتری‌های فجر در این دقایق بیشتر نمایان شود.

در دقیقه 73 بازی استقلال به گل سوم خود دست یافت. آبی‌ها که با ورود عمران‌زاده و مجیدی خود را پیدا کرده بودند، در این دقیقه توسط عمران‌زاده تازه وارد به گل سوم دست یافتند. ضربه کاشته تیموریان در جناح راست را منتظری روی تیر اول با یک ضربه سر به تیر دوم فرستاد که عمران‌زاده هم با یک ضربه بغل پا گل سوم آبی‌ها را به ثمر رساند.

استقلال در دقیقه 83 به گل چهارم خود دست یافت و این بار هم بازیکن تعویضی آبی‌ها موفق به گلزنی شد. فرهاد مجیدی روی پاس عمقی جواد نکونام و اشتباه مدافعان حریف در آفسایدگیری با یک ضربه دقیقه از گوشه راست محوطه جریمه دروازه شیخ ویسی را برای بار چهارم باز کرد تا استقلال به یک برد پرگل در زمین فجرسپاسی دست یابد.

در دقیقه 90 داور یک پنالتی را برای فجرسپاسی اعلام کرد که ضربه معدنچی را سیدمهدی رحمتی مهار کرد تا در نهایت این بازی با برتری 4 بر 2 استقلال خاتمه یابد.

تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1392 | 01:13 ب.ظ | نویسنده : میلاد | نظرات